loading

 پودر موبر برتر چیست و چگونه کار می کند؟

✍️سوگند کامل:

بیشتر ما از بین بردن موهای زائد را با درد و کشیدگی زیاد مرتبط می دانیم. بنابراین راهی به شما پیشنهاد می شود موهای خود را سریع و بدون درد و در خانه بردارید که آن استفاده از پودرهای موبر برتر است.

پودرهای موبر برتر با شکستن ساختار کراتینه موها را از بین می برند. به این ترتیب که، ابتدا موها نازک شده و سپس مانند ژله حل می شوند و می توان آنها را شکسته و از بین برد. این پودر حاوی مواد شیمیایی قلیایی است اما برای پوست کاملاً بی خطر است. نوع پوست هر فرد متفاوت است، بنابراین خرید پودر موبر مناسب بسیار مهم است. حتماً ناحیه کوچکی از پوست را آزمایش کنید و بعد از 24 ساعت از نظر عارضه جانبی آن را بررسی کنید.

استفاده از پودرهای موبر دارای مزایای بیشتری نسبت به انتخاب اصلاح است، مانند:

ü     پودرهای موبر، موها را درست در زیر سطح پوست از بین می برند. از طرف دیگر تراشیدن، موها را از روی سطح پوست برش می دهد. بنابراین، پودرها مدت طولانی تری شما را از رشد مجدد موها دور نگه می دارند.

ü     تراشیدن موها را در سطح پوست کوتاه می کند، بنابراین موهایی که دوباره رشد می کنند دارای یک لبه مربع و خشن هستند که در هنگام لمس احساس خار می کنید. اما پودرهای موبر برتر موها را حل کرده و در نتیجه رشد مجدد نرم تری با انتهای مخروطی ایجاد می کنند. استفاده منظم باعث می شود موها دوباره پراکنده و ظریف تر از قبل شوند، که قطعاً از نتیجه اصلاح ریزتر است.

ü     بهترین و بارزترین فایده استفاده از پودرهای موبر این است که محصول بدون درد استفاده می شود. روند کار نیز آسان است می توانید از پودر زیر دوش هم استفاده کنید، همچنین این کار به هیچ تلاش و دقت احتیاج ندارد و احتمال آسیب دیدگی وجود ندارد، که همیشه هنگام استفاده از تیغه ها وجود دارد.

بنابراین اگر پوستی عاری از ریشه و داشتن رشد موی نرمتر برای شما مهم است، از اصلاح بپرهیزید و استفاده از  پودر موبر را تجربه کنید تا جهانی از موهای زائد بدون درد را تجربه کنید.

از بین بردن موهای زائد در وقت کم

از بین بردن مو می تواند یک کار خسته کننده باشد، همه ما آن را تجربه کرده ایم. ساعت پنج و ربع است و شما ناگهان به یک مهمانی دعوت می شوید و به پاهای خود نگاه می کنید باید آن موهای ریز روی پاهای خود را از بین ببرید وقت رفتن به آرایشگاه را هم ندارید با این حال، شما باید به سرعت از شر این موها خلاص شوید. روش های مختلفی برای خلاص شدن از شر این موهای مزاحم وجود دارد مانند اصلاح ، اپیلاسیون و پودرها. اما بارزترین انتخاب در وقت کم، پودرها هستند. استفاده از پودرهای موبر برتر روشی کاملا بدون درد برای از بین بردن موهای بدن هستند. شما باید پودر را چند دقیقه روی پوست خود بگذارید و موها به آرامی از بین می روند. پودر موبر برتر موها را از ریشه حل می کند، به طوری که موها کاملا از بین می روند. پودر موبر برتر دارای طیف گسترده ای از پودرها است که متناسب با هر نیاز شما ساخته شده است. شما می توانید یکی از پودرهای ما را که برای پوست حساس تهیه شده است، استفاده کنید.

پودرموزدایی
یکی دیگر از تکنیک های معروف موزدایی، استفاده از پودر موبر است که از پودر برای تضعیف موهای پایه استفاده می کنند. به این ترتیب، وقتی پودر را بعد از 3 تا 5 دقیقه از بین می برید، تمام موها با آن همراه می شوند. این یک انتخاب عالی برای افرادی است که تحمل درد زیاد ندارند و همان زمان اصلاح است. این بدان معناست که شما می توانید از برش های تصادفی تیغ دوری کنید و به راحتی در خانه انجام می شود.

اپیلاسیون

اپیلاسیون یک روش معمول برای خلاص شدن از شر موهای ناخواسته پاهای شما است. نوارهای اپیلاسیون را می توانید خودتان به راحتی در خانه استفاده کنید ممکن است کمی بیشتر از اصلاح طول بکشد اما می توانید 3-4 هفته بدون مو گشت بزنید. اما حتمأ بیست و چهار ساعت قبل از اپیلاسیون لایه برداری کنید تا موهای زیر پوستی خود را از بین ببرید و پای خود را مانند ابریشم صاف نگه دارید، اما روش اپیلاسیون دردناک است در صورتی که استفاده از پودر موبر برتر هیچگونه دردی ندارد.

نور شدید پالسی (IPL)

اگر در مورد از بین بردن موهای زائد در طولانی مدت صحبت می کنید، باید به IPL اشاره شود، اما مانند همه موارد حتی IPL نیز موافقان و مخالفان خود را دارد. در مقایسه با لیزر ارزان است و عملکرد آن به روشی مشابه و دارای مزایایی است. IPL می تواند رشد مو را به طور دائمی کاهش دهد و حتی اگر ممکن است جلسات بیشتری نسبت به سایر روش های درمانی مانند لیزر طول بکشد، می توان آن را به راحتی در خانه انجام داد.

لیزر موهای زائد

به غیر از IPL ، ما روش لیزر موهای زائد نیز داریم که با از بین بردن فولیکول مو، با یک پرتو نور قوی کار می کند. این درمان درد کمتری دارد. با این حال، می توانید با لیزر موهای زائد، رشد مجدد داشته باشید. IPL و لیزر موهای زائد برای هر نوع پوستی مناسب نیستند، بنابراین توصیه می شود برای درک خطر در هر روش، با یک متخصص بهداشت و زیبایی مشورت کنید.

برخی از این روش ها صرف نظر از دوام طولانی تر،  برای یک شخص بهتر از دیگری کار می کنند، بنابراین بستگی به پوست هر فرد دارد. هر کس علاقه شخصی خود را خواهد داشت  و بهترین کار این است که به هر چیزی که بیشتر برای شما مناسب است پایبند باشید.  هر روشی را که دنبال می کنید، مطمئن شوید که پس از آن پاهای خود را مرطوب کرده و با نوشیدن مقدار زیادی آب پوست را مرطوب نگه دارید.

آیا کارهایی وجود دارد که فرد باید پس از وکس انجام دهد یا از آن اجتناب کند؟

اپیلاسیون یکی از محبوب ترین تکنیک ها است که برای از بین بردن مو استفاده می شود و نتایج حاصل از درمان معمولاً پوستی صاف و بدون مو برای ما ایجاد می کند. ما باید از این نواحی پوست خود به درستی مراقبت کنیم تا از بروز هرگونه ناراحتی احتمالی، برجستگی های قرمز یا حتی عفونت پس از اپیلاسیون جلوگیری شود. زیرا پوست شما بعد از درمان حساسیت بیشتری دارد. در مرحله اول، اطمینان حاصل کنید که تا 24 ساعت آینده به بهترین وجه ممکن از گرما خودداری کنید. این بدان معنی است که حمام گرم، اتاق بخار، سونا و جکوزی وجود ندارد زیرا باعث تشدید حساسیت پوست می شود. (استخرهای کلردار نیز می توانند باعث تشدید شوند) و منجر به ایجاد عفونت در منافذ باز پوست می شود. برای کمک به بسته شدن منافذ پوست، می توانید به طور منظم از مرطوب کننده پایه درخت چای استفاده کنید. درخت چای یک ضد عفونی کننده طبیعی است و به تسکین و ایجاد یک ضد باکتری برای پوست حساس کمک می کند.

تمیز کردن پوست پس از وکس بسیار مهم است زیرا فولیکول های مو باز می مانند و شما را در برابر عفونت آسیب پذیر می کند. می توانید دوش آب گرم بگیرید (اما نه گرم) و از کرم های ضد عفونی کننده استفاده کنید، به خصوص اگر عادت به ایجاد عفونت بعد از اپیلاسیون داشته باشید. استفاده از درخت چای یا کرم پایه روغن اسطوخودوس روش خوبی برای تسکین پوست است، اما مطمئن باشید که دستان شما قبل از استفاده از آنها کاملاً تمیز هستند.

اگر احساس سوزش می کنید، بهتر است از اصطکاک در ناحیه اپیلاسیون خودداری کنید و این می تواند با پوشیدن لباس گشاد و لباس زیر پنبه ای باشد که به پوست اجازه نفس کشیدن می دهد. لباس های آزاد علاوه بر اینکه به پوست اجازه نفس کشیدن می دهد، به شما در کاهش میزان تعریق بعد از موم نیز کمک می کند، زیرا این زمینه مناسب برای تولید میکروب ها ایجاد می کند و می تواند باعث تحریک، قرمزی و بریدگی شود. از تعریق باید به هر قیمتی جلوگیری شود.

یک نکته دیگر که باید بعد از درمان به آن توجه کنید این است که حداقل به مدت 24 ساعت از خوشبوکننده ها یا هر چیز معطر در ناحیه آسیب دیده خودداری کنید زیرا این امر می تواند پوست را کاملاً زخم کند.

چند روز پس از درمان، می توانید چند بار در هفته به آرامی لایه برداری پوست خود را انجام دهید تا پوست مرده را از بین ببرید، این امر به جلوگیری از رشد موهای زائد کمک می کند.  با افزودن یک مرطوب کننده به برنامه روزانه مراقبت از پوست، حتما پوست خود را مرطوب و تغذیه کنید.

رشد مجدد معمولاً حدود یک هفته پس از جلسه اولیه شروع می شود. خوب است از انجام اصلاح بین قرارهای موم خودداری کنید زیرا این امر باعث اختلال در چرخه رشد مو می شود به علاوه اینکه موهای شما باید قبل از اپیلاسیون دفعه بعدی به طول مشخصی برسند. حتماً اجازه دهید کمی مو رشد کند تا پاهایتان برای موم بعدی در شرایط مناسبی قرار بگیرند.