loading

 عوارض جانبی اپیلاتورها

✍️سوگند کامل:

اپیلاسیون شامل بیرون کشیدن مو از ریشه است، بنابراین پوست می تواند آسیب زیادی ببیند، مخصوصاً وقتی برای اولین بار انجام می شود. مطمئن شوید که اپیلاسیون صحیح انجام می دهید، اپیلاسیون درست پوست شما را محکم می کشد و بر خلاف جهت رشد مو است. قبل از شروع اپیلاسیون از مسکن یا از کرم بی حس کننده استفاده کنید.

سرخی

یک عارضه جانبی بزرگ اپیلاسیون، قرمزی و التهاب است، زیرا موها با فشار از بین رفته اند. بلافاصله پس از اپیلاسیون قرمزی خواهید دید و ممکن است چند ساعت طول بکشد تا فروکش کند. در صورت از بین بردن موهای ضخیم تر یا حساسیت پوستی، قرمزی افزایش می یابد. اگر مجبورید به زودی از خانه خارج شوید، اپیلاسیون نکنید.

برجستگی ها

افرادی که پوست حساس دارند می توانند بعد از اپیلاسیون دچار برجستگی های هیستامین شوند. کسانی که برای اولین بار اپیلاسیون می کنند مطمئناً بلافاصله دچار برجستگی های قرمز می شوند. برجستگی ها معمولاً طی چند ساعت فروکش می کنند، اما می توانید مقداری کرم ضد هیستامین بزنید تا تسکین سریع حاصل شود.

جوش های سر سفید

جوش ها بعد از، از بین بردن مو ایجاد می شوند، اما اگر مراقب باشید که پوست را پس از برداشتن مو پاک کنید، می توان از این جوش ها جلوگیری کرد. جوش ها وقتی ایجاد می شوند که باکتری ها به فولیکول خالی مو وارد شده و باعث ایجاد عفونت شوند. پس از اپیلاسیون، از انجام فعالیت های عفونت زا مانند شنا، بخار دادن در سونا یا حتی تعریق زیاد خودداری کنید.

تورم

برخی از خانم ها با پوست حساس می توانند در مناطق خاصی از بدن پس از اپیلاسیون دچار تورم شوند. این به طور معمول در مناطقی مانند لب بالا، زیر بغل، یا ناحیه بیکینی اتفاق می افتد.

پودر موبر برتر را برای یافتن راه حل هایی در مورد مشکلات رشد مو خود امتحان کنید پودر موزدایی برتر می تواند در 5 دقیقه بدون درد موها را از بین ببرد.