loading

مواد تشکیل دهنده موبر برتر:

ترکیب های اصلی تشکیل دهنده موبر برتر کلسیم هیدروکساید، هیدروکسید سدیم، تیوگلیکولات است. این مواد باعث شکسته شدن کراتین که مواد اصلی تشکیل دهنده مو است میشود. پودر های موبر یکی از آسان ترین شیوه های از بین بردن موهای زائد هستند.

پودر موبر برتر یک ترکیب شیمیایی خاص است که در خانه برای از بین بردن موهای زائد استفاده میشود.ترکیب پودر واجبی شامل موارد زیر میباشد:65 درصد کلسیم بی کربنات2Ca(HCO3) و 25 درصد آرسنیک سولفید (As2S3) و 10 درصد آهگ و رطوبت میباشد، که فرآیند شیمیایی آن بصورت زیر میباشد.

 

CaCO3+CO2+H2O→Ca (HCO3)2

 

 Ca (OH)2+CO2→CaCO3+H2O

 

هر دو نمک های آرسنیک (اسید) و آهک (بازی) خورنده هستند، و به همین دلیل آمیخته شدنشان خاصیت شدید خورندگی دارد. آرسنیک چون سمی است واجبی بعنوان لوازم آرایشی سمی به شمار میرود.در پودر های واجبی طرح جدید از سولفید یا باریوم سولفات بعنوان جایگزین آرسنیک استفاده میکنند.نوره علاوه بر خاصیت تمیز کنندگی و ضد عفونی کنندگی دارای ماده فوق العاده ایست که در درمان سرطان از آن استفاده میشود . نوره حاوی آرسنیک، آهک و زرنیخ است که همگی خواص خوبی دارند و نه‌تنها به لطافت و آبرسانی پوست کمک می‌کنند بلکه در رفع درد مفاصل، کاهش رطوبت بدن و رفع واریس موثر می باشند.مهم ترین خاصیت نوره زیاد شدن قلوه پی یعنی بزرگ شدن غده آدرنالین که آدرنالین تقویت کننده بدن است و بدن بر آن استوار است.

از آنجا که نوره سودا را درمان می کند، درمان بیماری های با منشا سودا است و یکی از درمان های سودا مداومت بر مصرف نوره است.وقتی نوره زیر بغل گذاشته می شود نور چشم زیاد می شود، کتفها قوی می شود و زن ها دچار سرطان سینه نمی شوند، چون مواد سودا از آن ناحیه تخلیه می شوند.

 

پودر موبر بدون بو:

پودر موبر برتر در حقیقت همان واجبی یا نوره است که افراد جهت رفع موهای زائد بدن از آن استفاده میکنند، در ترکیبات این پودر از آهک استفاده شده که خواص فراوانی برای بدن دارد در واقع در زمان استفاده از پودر موبر برتر، فرد در حال شیمی درمانی است. لازم بذکر است، پودر موبر برتر بدون بو برخلاف سایر برندها کاملا بدون بو میباشد و به معنای واقعی هیچ گونه بویی ندارد.

نوره

پودر موبر بدون بو

احادیثی چند از پیامبران در مورد نوره:

1. نوره کشیدن مستحب است و باعث دوری از بیماری ها میشود.

2. نوره کشیدن به فاصله سه روز مستحب است.

3. نوره کشیدن هر 15 روز سنت است.

4. مستحب است موقع نوره کشیدن مقداری نوره بر سر بینی خود بگذارید و آن را ببوید.

5. موی بدن وقتی بلند میشود مفاصل را سست مینماید و موجب ضعف و تنبلی میشود.

6. پودر موبر بدن را قوی میکند و باعث افزایش چربی کلیه ها میشود و بدن را شاداب و سرحال میکند.

7. یکبار موبر مطرح کشیدن در تابستان ثواب ده بار نوره کشیدن در زمستان را دارد.

8. هرکس حمام برود و نوره بگذارد و بعد از آن حنا بمالد این کار او را از جذام، جنون و آکله دور میکند و تا نوره بعدی او را از فقر دور میکند.

9. موبر کشیدن علاوه بر پاکی و پاکیزگی دلگیری و پریشانی را از خاطر دور میکند.

10. موبر کشیدن از اخلاق پیامبران است.

چند نکته مهم و ضروری راجب رعایت بهداشتی پودر موبر برتر بدون بو:

1. در هنگام خرید پودر موبر برتر بدون بو آن را از فروشگاه یا داروخانه تهیه کرده و به برچسب سلامت روی پودر بهداشتی و تاریخ انقضای پودر موبر دقت کنید.

2. پودر موبر برتر بدون بو یکی از ساده ترین روشهای رفع موهای زائد است که سطح پوست را تمیز کرده و موجب رشد کند آنها میشود.

3. در هنگام خرید پودر موبر برتر بدون بو حتما به بی بو بدون آن توجه کنید،پودر موبر برتر بدون بو هیچ گونه بوی نامطبوعی ایجاد نکرده و به راحتی در حمام های آپارتمانی قابل استفاده میباشد.

4. حتما پس از استفاده از پودر موبر بدون بو تمام بدن خود را بالیف نرم و شامپو بدن شسته تا تمام مواد پودر بهداشتی بر روی بدن شما پاک شود.

5. قیمت های عرضه شده برای پودر موبر بدون بو برتر در حد معقولی بوده و به راحتی در بازارهای آنلاین بصورت جزیی و عمده قابل خریداری است تهیه پودر بهداشتی بدون بو برتر از سایت های اینترنتی معتبر روش بسیار رایج و پرطرفداری است.

6. پودر موبر برتر بدون بو علاوه بر رفع موهای زائد خاصیت ضدعفونی کنندگی هم دارد و مصرف مکرر موبر مطرح در طول زمان نه تنها باعث تیرگی پوست نمیشود بلکه اگر پوست بر اثر استفاده از تیغ و ژیلت تیره شده باشد با استفاده از تیزبر یک لایه از پوست لایه برداری شده و پوست درخشان، سفید و شاداب میشود.

7. تاکنون گزارشی مبنی بر حساسیت پوستی در صورت استفاده از پودرهای بهداشتی برتر ارائه نشده است، بنابراین پودر موبر برتر به راحتی برای پوست های حساس قابل استفاده میباشد.

8. قبل از استفاده از نوره حتما بدن باید خشک یاشد.

9. پودر موبر برتر بدون بو را حتما با میزان مناسبی آب ولرم مخلوط کنید تا موجب سرعت زیاد واکنش های شیمیایی شود، خمیر حاصله را به بدن بمالید و بعد 3 الی 5 دقیقه محل را بشویید، قبل از شستن با کاردک از کنده شدن موها اطمینان حاصل نمایید.

 

در روایات زیادی تآکید بسیاری بر استفاده مکرر از نوره و به خصوص نوع استفاده آن شده است . این دارو را امام رضا علیه السلام می فرمایند که از طریق پوست و بوییدن در حین استفاده آن مصرف نمایید. یعنی به هنگام استفاده از واجبی مقداری از آن را به نوک بینی خود بمالید و ببویید همچنین این که واجبی را در یک محیط کوچک و خنک استفاده کنید، تا بوی نوره به مشامتان بخورد و از طریق بوییدن، وارد خون و بدن گردد. خاصیت اصلی درمانی نوره به علت وجود آرسنیک در آن است که متأسفانه امروزه این ماده در کارخانجات از آن جدا شده و به خارج از کشور صادر میشود .

 همین ماده در خارج کشور به صورت شیمیایی جهت تهیه داروی ضد سرطان با نام آرسنیک تری اکـساید استفاده شده و دوباره ما آنرا به کشور با هزینه زیادی واردات میکنیم. در واقع استفاده از نوره یک نوع شیمی درمانی سالم و طبیعی و بدون عوارض است .پودر موبر به علت داشتن ماهیت قلیایی از رشد باکتریها ، قارچها و میکروبهای پوستی در نواحی استفاده شده در بدن ، جلوگیری میکند.

 

نحوه عملکرد پودر موبر برتر:

ساختمان مو ازکراتین تشکیل شده است الیاف کراتین مانند نخ در هم پیچیده که دارای پیوندهای دی سولفیدی بوده و یک زنجیره را می سازند.پودر موبر در تماس با مو ، این پیوند های دی سولفیدی را بصورت بین سلولی ، گسسته می کند.در نتیجه تار مو به راحتی از قسمت پیاز مو جدا گردیده ومواد شیمیایی موجود در موبر، موبر برتر، پودر موبر، پودر بهداشتی، موبر مطرح، تیزبر، واجبی و نوره باعث ضعیف شدن قسمتهای ضعیف این پیوندها و حل شدن این موها می شود. این ترکیبات کاملا با آب شسته شده و از روی پوست پاک میگردد.برخلاف موم یا اپیلاسیون که مو را از ریشه جدا میکند، در پودر واجبی از مواد شیمیایی برای جدا کردن مو استفاده میشود.

 

مواد موثری که در پودرهای موبر برتر وجود دارد:

  • نمک های اسید تیوگلیکولیک: پتاسیم یا کلسیم
  • پایه ای از هیدروکسید کلسیم: پتاسیم یا سدیم

 

یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داده است که پودرهای موبر برتر و پودرهای بهداشتی روی الیافی مانند پنبه، پلی استر و ... کار نمی کنند، زیرا الیاف طبیعی و مصنوعی آنها پیوندهای گوگردی ندارند. بنابراین ، پودرهای موبر برتر ، تیزبر ، پودرهای مطرح که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شوند، لباس را خراب نمیکنند و جای هیچگونه نگرانی نیست.بهداشتی یا موبر برتر معمولاً 3 تا 5 دقیقه کار می کنند. پودر موبر برتر را با یک تمیز کننده ، ترجیحاً آب بشویید، بسته به زمان توصیه شده بر روی محصول، سپس موهای خود را پاک کنید یا بشویید.

 

مزایای استفاده از پودر های بهداشتی:

مزایای استفاده از موبرهای برتر، پودرهای بهداشتی، در مقایسه با سایر محصولات بهداشتی سهولت و در دسترس بودن مداوم آنها است.موبرهای برتر، پودرهای بهداشتی سریع و آسان در دسترس هستند، آنها در اکثر داروخانه ها، فروشگاه های مواد غذایی موجود هستند.پودرهای موبر برتر بدون درد هستند. همچنین استفاده از آنها ایمن تر و راحت تر است، موبرهای برتر از هر چیز دیگری راحت ترند.علاوه بر این استفاده از پودر بهداشتی، موبر برتر، موبر مطرح، پودر اصلاح و تیزبر یک راه آسان برای دستیابی به پوست صاف است، آنها ارزان تر از اپیلاسیون یا از بین بردن موهای زائد با لیزر هستند، همچنین نسبت به استفاده از اصلاح سریع تر و آسان تر هستند.