loading

 مواد تشکیل دهنده موبر برتر:

✍️سوگند کامل:

ترکیب های اصلی تشکیل دهنده موبر برتر کلسیم هیدروکساید، هیدروکسید سدیم، تیوگلیکولات است. این مواد باعث شکسته شدن کراتین که مواد اصلی تشکیل دهنده مو است میشود. پودر های موبر یکی از آسان ترین شیوه های از بین بردن موهای زائد هستند.

پودر موبر بدون بو:

پودر موبر در حقیقت همان واجبی یا نوره است که افراد جهت رفع موهای زائد بدن از آن استفاده میکنند، در ترکیبات این پودر از آهک استفاده شده که خواص فراوانی برای بدن دارد در واقع در زمان استفاده از پودر موبر فرد در حال شیمی درمانی است. لازم بذکر است پودر موبر برتر بدون بو برخلاف سایر برندها کاملا بدون بو میباشد و به معنای واقعی هیچ گونه بویی ندارد.

فواید استفاده از پودر موبر برتر:

1. دارای خواص سفید کنندگی پوست

2. رفع موهای زائد بدن و کم رشد شدن آنها

3. دارای خواص ضد سرطانی میباشد که مانند شیمی درمانی عمل میکند و رفع بیماری ها را شامل میشود.

4. استفاده آسان

5. دردناک نبودن و مؤثر بودن

6. بصرفه بودن از نظر اقتصادی

7. قابل استفاده بودن برای تمام اعضای بدن

8. نازک شدن موها

9. از بین بردن موهای زائد در مدت زمان کوتاه

10. پیشگیری از سرطان سینه و سرطان خون و سرطان پوست

11. مؤثر در درمان لاغری

12. رفع دلگیری و پریشانی

13. تقویت بدن

14. فقط در سه دقیقه عمل میکند.

15. بدون بو میباشد.

16. مواد آن صد در صد طبیعی است و هیچگونه عارضه پوستی ندارد و بی ضرر است.

17. کلیه قارچ های پوستی که در نقاط مرطوب بدن رشد میکند را ار بین میبرد فقط پودر موبر میتواند این گونه قارچ های ذره بینی را از بین ببرد.

18. پوست بدن را خیلی لطیف میسازد.

19. رنگ پوست را شاداب و با طراوت میسازد.

20. استفاده از پودر موبر باعث میشود موها بصورت نرم و یکشاخه رشد کنند و در زمان رشد هیچ گونه مشکلی از جمله جوش زدن و جوانه زدن نداشته باشد، در صورتی که استفاده از وسایلی مانند تیغ موها را دو شاخه میکند و موجب جوش زدن و دانه زدن میشود.

 

احادیثی چند از پیامبران در مورد نوره:

1. نوره کشیدن مستحب است و باعث دوری از بیماری ها میشود.

2. نوره کشیدن به فاصله سه روز مستحب است.

3. نوره کشیدن هر 15 روز سنت است.

4. مستحب است موقع نوره کشیدن مقداری نوره بر سر بینی خود بگذارید و آن را ببوید.

5. موی بدن وقتی بلند میشود مفاصل را سست مینماید و موجب ضعف و تنبلی میشود.

6. پودر موبر بدن را قوی میکند و باعث افزایش چربی کلیه ها میشود و بدن را شاداب و سرحال میکند.

7. یکبار موبر مطرح کشیدن در تابستان ثواب ده بار نوره کشیدن در زمستان را دارد.

8. هرکس حمام برود و نوره بگذارد و بعد از آن حنا بمالد این کار او را از جذام،جنون و آکله دور میکند و تا نوره بعدی او را از فقر دور میکند.

9. موبر کشیدن علاوه بر پاکی و پاکیزگی دلگیری و پریشانی را از خاطر دور میکند.

10. موبر کشیدن از اخلاق پیامبران است.

 

بهترین شیوه استفاده از پودر موبر:

1. موبر را داخل ظرفی ریخته و مقداری آب ولرم به آن اضافه کنید دقت فرمایید که آب زیاد نباشد زیرا دارو خاصیت خود را از دست میدهد.

2. دارو را بصورت خمیری نرم و یکدست بدست آورید.

3. هنگامی که دارو و آب کاملا با هم مخلوط شدند به رنگ سفید در می آیند.

4. سپس دارو را بر نقاط پرمو بکشید و صاف کنید.

 

چند نکته مهم و ضروری راجب رعایت بهداشتی پودر موبر برتر:

1. در هنگام خرید پودر موبر برتر آن را از فروشگاه یا داروخانه تهیه کرده و به برچسب سلامت روی پودر بهداشتی و تاریخ انقضای پودر موبر دقت کنید.

2. پودر موبر بدون بو یکی از ساده ترین روشهای رفع موهای زائد است که سطح پوست را تمیز کرده و موجب رشد کند آنها میشود.

3. در هنگام خرید پودر موبر حتما به بی بو بدون آن توجه کنید،پودر موبر برتر بدون بو هیچ گونه بوی نامطبوعی ایجاد نکرده و به راحتی در حمام های آپارتمانی قابل استفاده میباشد.

4. حتما پس از استفاده از پودر موبر بدون بو تمام بدن خود را بالیف نرم و شامپو بدن شسته تا تمام مواد پودر بهداشتی بر روی بدن شما پاک شود.

5. قیمت های عرضه شده برای پودر موبر بدون بو برتر در حد معقولی بوده و به راحتی در بازارهای آنلاین بصورت جزیی و عمده قابل خریداری است تهیه پودر بهداشتی بدون بو برتر از سایت های اینترنتی معتبر روش بسیار رایج و پرطرفداری است.

6. پودر موبر برتر بدون بو علاوه بر رفع موهای زائد خاصیت ضدعفونی کنندگی هم دارد و مصرف مکرر موبر مطرح در طول زمان نه تنها باعث تیرگی پوست نمیشود بلکه اگر پوست بر اثر استفاده از تیغ و ژیلت تیره شده باشد با استفاده از تیزبر یک لایه از پوست لایه برداری شده و پوست درخشان، سفید و شاداب میشود.

7. تاکنون گزارشی مبنی بر حساسیت پوستی در صورت استفاده از پودرهای بهداشتی برتر ارائه نشده است، بنابراین پودر موبر برتر به راحتی برای پوست های حساس قابل استفاده میباشد.

8. قبل از استفاده از نوره حتما بدن باید خشک یاشد.

9. پودر موبر بدون بو برتر را حتما با میزان مناسبی آب ولرم مخلوط کنید تا موجب سرعت زیاد واکنش های شیمیایی شود، خمیر حاصله را به بدن بمالید و بعد 3 الی 5 دقیقه محل را بشویید، قبل از شستن با کاردک از کنده شدن موها اطمینان حاصل نمایید.

پودر موبر برتر:

پودر موبر برتر یک ترکیب شیمیایی خاص است که در خانه برای از بین بردن موهای زائد استفاده میشود.

ترکیب پودر واجبی شامل موارد زیر میباشد:65 درصد کلسیم بی کربنات2Ca(HCO3و 25 درصد آرسنیک سولفید (As2S3و 10 درصد آهگ و رطوبت میباشد، که فرآیند شیمیایی آن بصورت زیر میباشد.

CaCO3+CO2+H2O→Ca (HCO3)2

 Ca (OH)2+CO2→CaCO3+H2O

هر دو نمک های آرسنیک (اسید) و آهک (بازی) خورنده هستند، و به همین دلیل آمیخته شدنشان خاصیت شدید خورندگی دارد. آرسنیک چون سمی است واجبی بعنوان لوازم آرایشی سمی به شمار میرود.

در پودر های واجبی طرح جدید از سولفید یا باریوم سولفات بعنوان جایگزین آرسنیک استفاده میکنند.

نوره علاوه بر خاصیت تمیز کنندگی و ضد عفونی کنندگی دارای ماده فوق العاده ایست که در درمان سرطان از آن استفاده میشود . نوره حاوی آرسنیک، آهک و زرنیخ است که همگی خواص خوبی دارند و نه‌تنها به لطافت و آبرسانی پوست کمک می‌کنند بلکه در رفع درد مفاصل، کاهش رطوبت بدن و رفع واریس موثر می باشند.

مهم ترین خاصیت نوره زیاد شدن قلوه پی یعنی بزرگ شدن غده آدرنالین که آدرنالین تقویت کننده بدن است و بدن بر آن استوار است.

از آنجا که نوره سودا را درمان می کند، درمان بیماری های با منشا سودا است و یکی از درمان های سودا مداومت بر مصرف نوره است.

وقتی نوره زیر بغل گذاشته می شود نور چشم زیاد می شود، کتفها قوی می شود و زن ها دچار سرطان سینه نمی شوند، چون مواد سودا از آن ناحیه تخلیه می شوند.

در روایات زیادی تآکید بسیاری بر استفاده مکرر از نوره و به خصوص نوع استفاده آن شده است . این دارو را امام رضا علیه السلام می فرمایند که از طریق پوست و بوییدن در حین استفاده آن مصرف نمایید. یعنی به هنگام استفاده از واجبی مقداری از آن را به نوک بینی خود بمالید و ببویید همچنین این که واجبی را در یک محیط کوچک و خنک استفاده کنید، تا بوی نوره به مشامتان بخورد و از طریق بوییدن، وارد خون و بدن گردد. خاصیت اصلی درمانی نوره به علت وجود آرسنیک در آن است که متأسفانه امروزه این ماده در کارخانجات از آن جدا شده و به خارج از کشور صادر میشود . همین ماده در خارج کشور به صورت شیمیایی جهت تهیه داروی ضد سرطان با نام آرسنیک تری اکـساید استفاده شده و دوباره ما آنرا به کشور با هزینه زیادی واردات میکنیم. در واقع استفاده از نوره یک نوع شیمی درمانی سالم و طبیعی و بدون عوارض است .

پودر موبر به علت داشتن ماهیت قلیایی از رشد باکتریها ، قارچها و میکروبهای پوستی در نواحی استفاده شده در بدن ، جلوگیری میکند.

نحوه عملکرد پودر موبر برتر:

ساختمان مو ازکراتین تشکیل شده است الیاف کراتین مانند نخ در هم پیچیده که دارای پیوندهای دی سولفیدی بوده و یک زنجیره را می سازند.

پودر موبر در تماس با مو ، این پیوند های دی سولفیدی را بصورت بین سلولی ، گسسته می کند.

در نتیجه تار مو به راحتی از قسمت پیاز مو جدا گردیده ومواد شیمیایی موجود در موبر، موبر برتر، پودر موبر، پودر بهداشتی، موبر مطرح، تیزبر، واجبی و نوره باعث ضعیف شدن قسمتهای ضعیف این پیوندها و حل شدن این موها می شود. این ترکیبات کاملا با آب شسته شده و از روی پوست پاک میگردد.

برخلاف موم یا اپیلاسیون که مو را از ریشه جدا میکند، در پودر واجبی از مواد شیمیایی برای جدا کردن مو استفاده میشود.

مواد موثری که در پودرهای موبر برتر وجود دارد:

نمک های اسید تیوگلیکولیک: پتاسیم یا کلسیم

پایه ای از هیدروکسید کلسیم: پتاسیم یا سدیم

ماده شیمیایی موجود در پودر های بهداشتی برتر باعث تورم یا باز شدن ساقه مو می شود. این به نمک های شیمیایی کمک می کند تا به مو وارد شوند و پیوندهایی را که باعث می شود الیاف مو به هم بچسبند از بین ببرد.

یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داده است که پودرهای موبر برتر و پودرهای بهداشتی روی الیافی مانند پنبه، پلی استر و ... کار نمی کنند، زیرا الیاف طبیعی و مصنوعی آنها پیوندهای گوگردی ندارند. بنابراین ، پودرهای موبر برتر ، تیزبر ، پودرهای مطرح که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شوند، لباس را خراب نمیکنند و جای هیچگونه نگرانی نیست.

پودرهای بهداشتی یا موبر برتر معمولاً 3 تا 5 دقیقه کار می کنند. پودر موبر برتر را با یک تمیز کننده ، ترجیحاً آب بشویید، بسته به زمان توصیه شده بر روی محصول، سپس موهای خود را پاک کنید یا بشویید.

مزایای استفاده از پودر موبر برتر:

مزایای استفاده از موبرهای برتر، پودرهای بهداشتی، در مقایسه با سایر محصولات بهداشتی سهولت و در دسترس بودن مداوم آنها است.

موبرهای برتر، پودرهای بهداشتی سریع و آسان در دسترس هستند، آنها در اکثر داروخانه ها، فروشگاه های مواد غذایی موجود هستند.

پودرهای موبر برتر بدون درد هستند. همچنین استفاده از آنها ایمن تر و راحت تر است، موبرهای برتر از هر چیز دیگری راحت ترند.

علاوه بر این استفاده از پودر بهداشتی، موبر برتر، موبر مطرح، پودر اصلاح و تیزبر یک راه آسان برای دستیابی به پوست صاف است، آنها ارزان تر از اپیلاسیون یا از بین بردن موهای زائد با لیزر هستند، همچنین نسبت به استفاده از اصلاح سریع تر و آسان تر هستند.

اثر و ماندگاری پودر بهداشتی:

با استفاده از موبر برتر، می توانید تا یک هفته یا یک ماه از شر موهای زائد خلاص شوید، البته بسته به سرعت رشد موهای بدن هر فرد و کم پشتی و پر پشتی دارد.

استفاده از موبر برتر و تیزبر روی ساقه مو اثر میگذارند و ریشه مو را از بین نمی برد، که شبیه اصلاح است.

اگر عادت دارید که هر هفته اصلاح کنید ، باید هر هفته از موبر برتر یا پودر بهداشتی هم استفاده کنید.

 

درباره دیگر روش های موبری

 اپیلاسیون:

در مواردی اگر اپیلاسیون درست و با دقت انجام نشود، ممکن است مویرگ های زیر پوست، در اثر شدت کشش پوست دچار پارگی شوند و خونریزی های خفیف زیر پوستی، کبودی و سیاهی پوست پس از اپیلاسیون اتفاق بیفتد. در صورتی که استفاده از پودر بهداشتی یا موبر برتر چنین عوارضی ندارد.

علت ایجاد موهای زیر پوستی در بیشتر افراد اپیلاسیون میباشد.

عوارض اپیلاسیون دست و پا:

ü         دردناک است: هرچند برخی از آدمها قدرت مقاومت بالاتری دارند، اما برخی واقعا هنگام انجام اپیلاسیون درد شدیدی دارند.

ü        لکه های قرمز روی پوست: اپیلاسیون قرمزی روی پوست ایجاد میکند و زمان زیادی طول میکشد تا این قرمزی از روی پوست حذف شود.

ü        اپیلاسیون آلرژی پوستی ایجاد میکند: بیشتر خانم ها به مواد در اپیلاسیون آلرژی دارند که منجر به آلرژی شدید روی پوست میشود که حتی لکه های ایجاد شده روی پوست باقی میمانند.

 

بیماری هایی که از طریق اپیلاسیون منتقل میشوند:

·            اگر از وسایل اپیلاسیون مشترک با سایر مشتری ها استفاده شود، امکان ابتلا به بیماری های پوستی نظیر زرده زخم یا بیماری های قارچی و ویروسی در شما افزایش میابد. برخی افراد به زگیل مسطح دچار میشوند که دلیل آن عدم رعایت بهداشت است. این زگیل در چهار یا پنج ماه نخست بیماری نهفته بوده و ممکن است به سایر نقاط بدن هم منتقل شود.

·            درمان زگیل سخت و طولانی خواهد بود که دلیل آن ضعیف بودن ایمنی بدن در مقابل این بیماری است. معمولأ درمان زگیل بین 2 تا 7 جلسه به طول خواهد انجامید و فرد باید هر جلسه هزینه هنگفتی پرداخت کند. عفونت تبخال نیز از دیگر مشکلاتی است که امکان ابتلا به آن در این شرایط وجود دارد.

·          استفاده از روش اپیلاسیون درد شدیدی دارد، همچنین برخی از افراد نسبت به موم یا پارچه استفاده شده در این روش حساسیت دارند پس بهتر است بعد از بروز حساسیت از ادامه کار جلوگیری شود.

 

یکی از مواردی که بسیاری از خانم ها با آن مشکل دارند فرو رفتن مو به داخل پوست بعد از انجام اپیلاسیون است که متأسفانه راه حلی برای این موضوع وجود ندارد اگر تمایل به ادامه این روش داشته باشند باید خود را آماده فولیکولیت یا همان فرو رفتن مو آماده کنند. در برخی خانم ها هم باعث ایجاد کهیر میشود که باید سریعأ به پزشک مراجعه کنند. در صورتی که استفاده از موبر برتر یا پودر بهداشتی این عوارض خطرناک را ندارد. همچنین اپیلاسیون برای افراد دیابتی، واریسی یا افرادی که گردش خون ضعیفی به هیچ عنوان توصیه نمیشود چون امکان ایجاد عفونت در این افراد بیشتر از سایرین است.

 

این اورولوژیست دانشمند فرانسوی در یک تحقیقات گفته است: که امروزه اپیلاسیون در بسیاری از کشورها رواج زیادی پیدا کرده است، در حالی که عدم اطلاع از عوارض آن خطر افزایش بیماری ها را دارد. وی همچنین گفته است استفاده از اپیلاسیون خطر افزایش بیماری آمیزشی را دارد.

استفاده از هر روشی که باعث خراش پوست شود و یا استفاده از هر روشی که موجب آسیب به پوست حتی اندازه نوک سوزن شود، سد مقاوم در برابر نفوذ میکروارگانیسم ها بخصوص ویروس هایی مثل HIV یا ایدز از بین می رود. در ثانی با هیچ روش اپیلاسیون موها بصورت دائمی و همیشگی از بین نمیروند. مثلا با لیزر فقط 50 درصد ریشه های موها از بین میروند که فرد مجبور است اقدام به اپیلاسیون های مکرر کند. که با هر بار اپیلاسیون پوست بیشتر آسیب دیده و بدن بیشتر در معرض بیماری های واگیردار قرار میگیرد.

به گفته این استاد دانشگاه اپیلاسیون موهای طبیعی بدن تحت هیچ شرایطی توسط پزشکان توصیه نمیشود و با انجام این عمل فرد خود را در معرض بیماری های واگیر مثل مولوسکوم و زگیل تناسلی قرار میدهد. در ضمن انجام اپیلاسیون سبب ایجاد آزردگی پوست و نفوذ باکتری ها و ویروس ها از محل زخم شدگی به داخل بدن میشوند. از آنجایی که انجام دهندگان مراکز اپیلاسیون هیچ اطلاعی از ملزومات بهداشتی اپیلاسیون ندارند هدف اصلی آنها سود بیشتر، مشتری بیشتر و هزینه کمتر هست.

این استاد دانشگاه و متخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری در پایان تأکید کرد: اخیرأ پزشکان دانشگاه واشنگتن در این مورد اطلاعات زیادی منتشر کرده و خطرات اپیلاسیون را به مردم گوشزد کرده اند. همانطور که بارها گفته شده است همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، بیاییم خود را در مواجهه با خطرات مختلف قرار ندهیم.

بنابراین بهترین روش از بین بردن موهای زائد استفاده از پودرهای بهداشتی مثل موبر برتر، موبر مطرح و واجبی میباشد.

 لیزر مو:

برای اینکه پرتوی لیزر به پیاز مو برسد باید از لایه سطحی پوست که اپی درم یا روپوست نام دارد عبور کند. پیاز مو در لایه درم قرار گرفته که در زیر اپی درم واقع شده است. اپی درم مانند پیاز و ساقه مو دارای ملانین است. به همین جهت پرتو لیزر در راه خود تا رسیدن به پیاز مو مقداری هم جذب اپی درم میشود. برای همین است که عوارضی مانند سوختگی، تغییر رنگ پوست،زخم و دیگر عوارض مشابه ایجاد میکند.

 اینکه لیزر چقد عارضه داشته باشد به ویژگی های دستگاه و همچنین رنگ پوست متقاضی بستگی دارد. متقاضیانی که دارای پوست تیره تری هستند بیشتر در معرض خطر بیماری های پوستی قرار دارند زیرا این افراد ملانین بیشتری در پوست خود دارند.

عوامل دیگری که بطور بالقوه میتوانند باعث افزایش احتمال عوارض لیزر موهای زائد شوند شامل طول موج لیزر، مدت زمان تابش، اندازه نقطه تابش و استفاده نامناسب از تکنیک های خنک کننده پوست است.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد:

قرمزی و التهاب:

حذف موهای زائد با لیزر به فولیکول های مو آسیب می رساند؛ بنابراین بدن نیز یه آن واکنش نشان می دهد. به همین دلیل معمولأ بیماران بعد از جلسات لیزر، قرمزی و التهاب را در نواحی درمان شده مشاهده می کنند.

التهاب اولین واکنشی است که پوست نسبت به لیزر نشان میدهد و معمولأ از بین رفتن آن دو تا سه روز طول میکشد.

پوسته پوسته شدن:

معمولأ افرادی که پوست های خشک دارند، پس از اتمام جلسه لیزر مو پوسته پوسته شدن روی ناحیه لیزر شده را مشاهده خواهند کرد که این پوسته ها ایجاد سوزش و خارش میکند.

تغییر در رنگ پوست:

مشاهده تغییر رنگ پوست پس از لیزر یکی از عوامل شایع است مثلأ گاهی اوقات پوست روشن به رنگ تیره و پوست تیره به رنگ روشن در می آید که یکی از عوامل نگران کننده است و ممکن است رنگدانه های پوست شان تغییر کرده باشد.

آسیب دیدن چشم:

آسیب دیدن چشم ها واقعأ می تواند یکی از عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد باشد چون انرژی لیزر هنگام تابیدن به پوست بسیار زیاد است و خطر آسیب رساندن به چشم ها در اثر برخورد اشعه لیزر وجود دارد.

عفونت پوست:

لیزر هم مانند اپیلاسیون خطر عفونت پوست را دارد به همین علت اگر در ناحیه ای که قرار است لیزر انجام شود تبخال، جوش چرکی یا هر عفونت دیگری وجود داشته باشد جلسات لیزر باید تا خوب شدن پوست به تعویق بیفتد. بنابراین استفاده از پودر موبر از همه لوازم و روشهای از بین بردن موهای زائد آسانتر و راحت تر است.

سوختگی و تاول:

احتمال ایجاد سوختگی و تاول در صورتی که حذف موهای زائد در سالن های آرایشی لیزر مو توسط تکنسین های بی تجربه که دوره های لازم را نگذرانده اند انجام شود و تنظیمات نادرست دستگاه لیزر، باعث عوارض وحشتناک لیزر مو مانند سوختگی، جای زخم و تاول ها را ایجاد میکند.

جای زخم:

اگر تکنسین لیزر خطایی داشته باشد جای زخم پس از اتمام جلسه لیزر سه روز تا یک هفته بر روی پوست خواهد ماند. همچنین اگر بیمار به درستی از ناحیه زخم شده مراقبت نکند امکان باقی ماندن اثر زخم تا آخر عمر هست.

افزایش رشد مو:

افزایش بیش از حد رشد موهای زائد نواحی لیزر شده از عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد است.

 

تغییر در بافت پوست:

تغییر در بافت پوست در صورتی که پوست خود را برنزه کرده باشید و سپس اقدام به لیزر موهای زائد نمایید، احتمال تغییر در بافت پوست که یکی از عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد است وجود دارد